MENÜ Menu

Neden Biz ?

> ANASAYFA
 
ARAŞTIRDIĞINIZ KURSLARIN EĞİTMENLERİNİN YÜZME VE EĞİTİM KARİYERLERİNİ ISRARLA SORGULAYINIZ.4 SENELİK LİSANS EĞİTİMİ ALMIŞ SPOR AKADEMİSİ YÜZME ANTRENÖRLÜĞÜ MEZUNU EĞİTMENLERDEN YÜZME DERSİ ALINIZ.
 
 
 
 
Karar Verdiğiniz Yüzme Kurslarını Araştırırken Lütfen Şu Hususlara Dikkat Ediniz
 
Size Ders Verecek Eğitmen 4 Senelik Yüzme Antrenörlüğü Mezunu Mu?
 
Bizler sizlere yüzmeyi öğretebilmek için 4 senelik spor akademisi yüzme antrenörlüğü bölümünü bitirdik(Diplomalarımız sayfamızın en altındadır).
 
 
Fakat malesef ki bu mesleğin üniversitesini bitirmeden ülkemizin çesitli illerinde belirli zaman aralıklarında bir miktar ücret karşılığında 1 haftalık bir eğitiminin sonunda alınan bir belgeyle yüzme hocası adıyla yüzme dersi veren amacı sadece para kazanmak olan ve birçok kişinin mağdur olmasına sebeb olan şahıslar havuzlarda egitim vermekte ve bu durum çocukluğundan beri yüzme sporunun içinde olan camianın tanıdığı ve bu mesleğin okulunu okumuş biz gerçek yüzme antrenörlerini aşırı derecede rahatsız etmektedır.
 
1 haftalık bir kursu bitirip antrenör adıyla eğitim vermeye çalışan bu şahıslar size ne verebilir ne öğretebilirler ki?Bu kişi ve kurumlardan ders alıp istediğine ulaşamamış zamanı ve parası boşa gitmis insanlar malesef ki az değildir.
 
 
-Yüzme antrenörünüzün yüzme geçmişi yoksa gençliğinde yüzme musabakalarına katılmamışsa yüzme dersi almayınız
 
-Yüzme antrenörünüzün isim soyadını internete yazın nasıl yüzdüğünün bir videosu yoksa yüzme dersi almayınız(iddaa ediyoruz malesef ki hiçkimsenin yüzerken videosunu bulamazsınız)
 
-Yüzme antrenörünüz  yapacağınız hareketleri birebir su içerisinde göstermiyor dışarıdan eğitim veriyorsa yüzme dersi almayınız.
 
-Yüzme antrenörünüz sizin psikolojinizi ve korkularınızı anlamıyorsa yüzme dersi almayınız.
 
-Yüzme antrenörünüzün bu işte tecrubesi yoksa yüzme kursu almayınız.
 
-Yüzme antrenörünüz saatlerce size havuz kenarında ayak vurdurup gereksiz tekrarlar yapıyor ve bir üst basamağa geçmiyorsa yüzme dersi almayınız.
 
YÜZME ÖĞRETMEK CİDDİ BİR İŞTİR.MİLYONLARCA KİŞİ YÜZMEYİ İÇGÜSEL OLARAK ÖĞRENİR.FAKAT İNSAN HERZAMAN BİLDİĞİ ŞEYİ ÖĞRETEMEZ.
 
BİZLER SİZLERİ KİMLERDEN YÜZME DERSİ ALINMASI GEREKTİĞİ HAKKINDA BİLİNÇLEDİRMEK İSTİYORUZ.ÇÜNKÜ ARAŞTIRILMADAN GİDİLEN YÜZME KURSLARINDA BAŞARISIZ OLAN VE TEKRAR ŞANSINI BİZİMLE DENEMEK İSTEYEN ÇOK İNSANLA KARŞILAŞIYORUZ.
 
 
 
 Özel yüzme dersi alacağınız hocanızın  dersini izleyip yerinde görünüz.öğrencisiyle konuşunuz. Özel yüzme derslerini yerinde görerek daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Özel yüzme dersleri hakkındaki sorularınızı https://istanbulyuzmeokulu.com/sorular sayfamızdan öğrenebilirsiniz.
 
 
 
 
Sudan çok korkuyorsunuz yada sitilinizi geliştirmek istiyorsunuz ve yüzme dersi almaya karar verdiniz.Fakat hangi kurum ve kişilerden özel yüzme dersi alıcağınıza bir türlü karar veremediniz.Yüzme kursu alınırken dikkat edilmesi gereken hususları bu bölümdeki yazımızı dikkatlice okuyarak öğrenebilirsiniz.
 
Profesyonel olarak yüzme dersi veren bir yüzme hocasının beden eğitimi ve spor yüksek okulu(b.e.y.s.o.) yüzme antrenörlüğü bölümü mezunu olması gerekmektedir.Yüzme antrenörlüğü bölümünü kazanmak için girilen yetenek sınavında kişi belirli bir mesafeyi belirli bir zaman barajında yüzebilmeli ve mevcut olan 4 yüzme stilinide teknik olarak gösterebilmelidir.Bu barajıda yıllarca yüzme sporuyla uğraşan lisanslı yüzücüler geçebilir.Bu bölümde okuyan öğrenciler üniversite hayatı öncesi ve sonrası kendilerini yüzme sporuna adamış kişilerdir ve 4 senelik eğitimin sonunda 3. kademe yüzme antrenörü olmaya hak kazanırlar.
 
 
Bir eğitmenin b.e.s.y.o. mezunu olması bile yüzme dersi verebilmesi için yeterli değildir.B.e.s.y.o. kendi içinde 4 bölüme ayrılır.Antrenörlük bölümü,Beden Eğitimi Bölümü,Spor Yöneticiliği bölümü ve son olarak rekreasyon bölümü.Bu bölümler içerisinde de öğrenciler ana branşları (futbol,basketbol,tenis vb.) üzerine eğitim alırlar.Ana branşları dışında secmeli ders olarak değişik bir branşta da eğitim alabilirler fakat profesyonel anlamda bu yeterli değildir ve kendi branşlarında antrenörlük hayatlarını sürdürmeleri daha doğrudur. 
 
yüzme kursu anadolu yakası yüzme dersi avrupa yakası
 
 
 
 
Size yüzme dersi verecek olan antrenörünüzü suya sokun mevcut olan 4 yüzme tekniğini (kelebek,sırt,kurbağa ve serbest) tam olarak yüzebiliyorsa işte ben böyle yüzmek istiyorum diyebiliyorsanız ve eğitmeniniz yüzme antrenörlüğü mezunuysa ozaman dogru yerdesiniz demektir.Türkiye de ilk olarak yüzme antrenörlüğü bölümü İstanbul Marmara Üniversitesinde 1993 yılında açılmıştır ve bizlerde bu bölümün ilk mezunu eski lisanslı yüzücüleriz.Çeyrek asırı aşkın süredir suyun içerisindeyiz.Yılların bilgi,birikim ve tecrübesiyle özel yüzme dersi vermekteyiz ve şimdiye kadar yüzme öğretemediğimiz kimsenin olmadığını gururla söyleyebiliriz.Referanslarımız ögrencilerimizdir.İstediğiniz zaman gelip yüzme kurslarımızı yerinde görebilir dersleri izleyebilir öğrenci dostlarımızla konuşabilirsiniz.
 
 
 
yüzme kursu avrupa yakası
 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler