MENÜ Menu

Ataşehir Yüzme Kursu

> ANASAYFA

Ataşehir Yüzme Kursu

Batı Ataşehir Deluxia Suites de yüzme kurslarımız devam ediyor.

Grand Sheraton oteli yanındayız.

 

Yüzme kurslarımızda Neler Öğreneceksiniz?

Öncelikle yüzme kursuna gelirken bizden ne istediğinizi bilmelisiniz. Tabi ki yüzmeyi öğrenmek için geliyorsunuz ama nasıl bir şekilde yüzmek istiyorsunuz.Bize özel yüzme dersi almak için gelen öğrencilerimiz genellikle bir sene boyunca çalışıp hak ettikleri 1 haftalık tatillerini güzel bir şekilde denize rahat biçimde girerek suyun keyfini çıkarmak isterler.
 
Peki denizde insanlar ne yapar nasıl yüzerler.Denizdeki insanlara dikkat edin çoğunlukla herkes kafası dışarıda kolları suyun içinde istedikleri yere doğru nefes alarak konuşarak yüzerler.Çok azı serbest stilde yüzer ve çoğunlukla bu stili yüzenler denizin açığında antrenman yaparlar.Yüzlerce insanın bulunduğu bir plaj düşünün ve her kezin kafası içeride serbest stil yüzdüğünü düşünün.
 
O plajın nasıl bir yer olabileceğini tahmin edebilirsiniz.Kimsenin önünü göremediği ve herkesin birbiri ile çarpıştığı bir suda yüzmek rahatsızlık herkese rahatsızlık verir.Denizde suyun keyfini çıkartmak kafa dışarıda kurbağa stil yüzmekten atlamaktan ve dalmaktan geçer.Ayrıca tekne den arkadaşlarınızla suya atlamak oldukça zevklidir.Bu faaliyetin düşüncesi bile yüzme bilmeyen insanlar için korkutucu olabilir  ama inanın gerçekten kolay ve çok zevklidir.Balıklama atlamayı öğrenmenin zorluğu kişiye göre değişir.
 
Kimi öğrencilerimizin yüzme derslerimizde çok kolay yapabildikleri balıklama atlamayı kimisi için zor olabilir.Yüzme öğrenme süresi kişiden kişiye fark edebilir.Bir öğrencinin yüzme kursunda 1 saatte öğrendiğini diğer öğrenci birkaç saatte öğrenebilir.Su ile hiç tanışmış olmayan bir insan ilk günden de yüzmeyi öğrenebilir ve bunun örnekleri ne çok az olsa da rastlamaktayız.
 
Peki ne kadar sıklıkla yüzme kursu na gelinmeli ?Yüzme kursuna gün aşırı gelmenizi tavsiye ediyoruz.Çünkü yüzme kursunun ilk günü suyu tanımadığınız için zor ve yorucu olacaktır.Ne kadar sporcu bir kişiliğe sahip olsanız bile hayatınızda ilk defa yaptığınız hareketler yüzünden yüzme dersi sonunda bitkin düşebilirsiniz.
 
 
 
 
Ataşehir Yüzme Kursu
 
 

Etiketler